Amptelike webwerf van die Afrikaanse Protestantse Kerk

Kaapprovinsie Gemeentes: H-M

HARDEVELD: 27/11/1994 B34 D5
Eredienste: Bitterfontein, 08:30 (tweede Sondag van die maand); 10:30 (vierde Sondag van die maand).
Bedieningsooreenkoms met Olifantsrivier en Sutherland.
Leraar:
Ds. JD Fourie.
Skriba:
Mev. H van der Westhuizen Posbus 35 Nuwerus 8201; e-pos: hardeveld@apk.co.za 
Kassier:
CP Nel. 
Voorsitter van kerkraad:
Oudl. DG van der Westhuizen.


HOPETOWN: 24/05/1995 B24 D8
Eredienste: AP kerkgebou Van Riebeeckstraat Hopetown, 11:00.
Bedieningsooreenkoms met Orania.
Leraar:
Ds. S Hoffman.
Skriba/kassier:
Mev. S Schutte Posbus 302 Hopetown 8750; e-pos: hopetown@apk.co.za
Voorsitter van kerkraad:
Oudl. T Schutte.


HUGENOTE-VALLEI: 30/08/1987 B130 D23
Eredienste: AP kerkgebou h/v Berg en Dal- en Richelieustraat Wellington, 08:30/10:30.
Bedieningsooreenkoms met Worcester.
Leraar:
Ds. RH Botes.
Skriba/kassier:
T Spies Posbus 539 Wellington 7654; e-pos: hugenotevallei@apk.co.za
Voorsitter van kerkraad:
Oudl. T Spies.


JAMESTOWN: 03/07/1988 B15 D6
Eredienste: AP kerkgebou Wepenerstraat Jamestown, 12:00.
Bedieningsooreenkoms met Steynsburg.
Leraar: Vakant.
Skriba/kassier: WH Wagenaar Posbus 32 Jamestown 9742; e-pos: jamestown@apk.co.za
Voorsitter van kerkraad: Oudl. WH Wagenaar (jr.).


JAN KEMPDORP: kyk Vaalharts.


JEFFREYSBAAI: 08/03/1992 B211 D24
Eredienste: AP kerkgebou Dollyvardenstraat Jeffreysbaai, 09:00; 18:00.
Leraar: Ds. GG le Roux (beperkte dienstermyn).
Skriba: Ds. GG le Roux Posbus 1122 Jeffreysbaai 6330; e-pos: jeffreysbaai@apk.co.za
Kassier: Mev. C Bosch.
Voorsitter van kerkraad: Oudl. P du P van Niekerk.


KAKAMAS: 29/05/1994 B55 D19
Eredienste: AP kerkgebou 4de Laan 5 Kakamas, 09:00 (somer); 09:30 (winter).
Bediensooreenkoms met Pofadder.
Leraar: Ds. LA Wiid (beperkte dienstermyn).
Skriba:
Ds. LA Wiid Posbus 24 Kakamas 8870; e-pos: kakamas@apk.co.za
Kassier: Mev. N Fourie. 
Voorsitter van kerkraad: Oudl. L Coetzee.


KAMIESKROON: kyk Namakwaland.


KAREEDOUW: 17/03/1991 B89 D31
Eredienste: AP kerkkompleks Kareedouw, 09:30; Joubertina; 15:30 (elke tweede Sondag).
Leraar:
Ds. GJH Kruger.
Skriba/kassier:
Mev. A Coomans Posbus 267 Kareedouw 6400; e-pos: kareedouw@apk.co.za
Voorsitter van kerkraad:
Oudl. C Bodenstein.


KATHU: 24/07/1987 B143 D42
Eredienste: AP kerkgebou Kelkiewynstraat 25 Kathu, 08:30; 18:00 (elke tweede Sondag).
Bedieningsooreenkoms met Kuruman.
Leraar: Ds. JB Trollip.
Skriba: Mev. E Fourie Postnet Suite 160 Privaatsak X507 Kathu 8446; e-pos: kathu@apk.co.za
Kassier: H Brand.
Voorsitter van kerkraad: Ds. JB Trollip.


KIMBERLEY: 08/08/1987 B124 D26
Eredienste: AP kerksentrum Ednastraat 14 Heuwelsig Kimberley, 09:30.
Leraar:
Ds. SA Roets.
Skriba/kassier:
Mev. M Greeff Posbus 110405 Hadison Park 8306; e-pos: kimberley@apk.co.za
Voorsitter van kerkraad:
Oudl. P Greeff.


KIMBERLEY-DIE KRUIS: 25/03/2007 B547 D177
Eredienste: AP kerkgebou h/v MacDougallstraat en Queensweg Kimberley, 09:00; 18:00.
Leraar: Ds. GCD Stoltz.
Skriba/kassier:
Mev. A van Tonder Nederburglaan 20 Hadison Park 8306; e-pos: kimberleydiekruis@apk.co.za
Voorsitter van kerkraad: Ds. GCD Stoltz.


KING WILLIAM'S TOWN: kyk Grens.


KNYSNA: 01/06/1993 B20 D2
Eredienste: Cearn Hall Hallstraat Leisure Eiland Knysna, 10:00.
Leraar: Vakant.
Skriba: Mev. D Naudé Posbus 2339 Knysna 6570; e-pos: knysna@apk.co.za
Kassier: Mev. A Groenewald.
Voorsitter van kerkraad: Oudl. C Matthee.


KURUMAN: 02/02/1988 B61 D15
Eredienste: AP kerkgebou h/v Engelbrecht- en Bothastraat Kuruman, 10:30.
Bedieningsooreenkoms met Kathu.
Leraar:
Ds. JB Trollip.
Skriba:
Mev. R Klinck Posbus 1946 Kuruman 8460; e-pos: kuruman@apk.co.za
Kassier:
Mev. M Markram.
Voorsitter van kerkraad:
Oudl. P Kruger.


MOSSELBAAI: 02/04/1989 B422 D43
Eredienste: AP kerksentrum Soetdoringstraat 13 Heiderand Mosselbaai, 09:00.
Leraar: Ds. DE Pretorius.
Skriba/kassier: Mev. R Webb Posbus 2645 Mosselbaai 6500; e-pos: mosselbaai@apk.co.za
Voorsitter van kerkraad: Oudl. T Schoeman.


MURRAYSBURG: 01/12/1991 B11 D2
Eredienste: Burgerstraat 23 Murraysburg, 10:00; 15:00 (eerste Sondag van die maand).
Leraar:
Vakant.
Skriba/kassier:
Mev. JJ Theron Posbus 364 Beaufort-Wes 6970; e-pos: murraysburg@apk.co.za
Voorsitter van kerkraad:
Oudl. S Nel.


 

TOP